Permanentní make-up obočí

Tetování obočí vám může dodat krásný a přirozený vzhled již nerostoucímu a poškozenému obočí, které se mnohdy velmi těžko udržuje. Jistě znáte pocit, kdy odbarvené obočí se po několika málo dnech vytratí a vám nezbývá než sáhnout po tužce na obočí a denně dokreslovat – trefit se do tvaru, nestírat si pot z čela atd. Tady vám život usnadní na několik let právě vytetování nového obočí.

Barva: vhodně zvolená barva je základ. Vybírá se tak, aby působila maximálně přirozeně. Základem je správně určit barevnou typologii vaší vizáže, která se odvodí hlavně z barvy vaší pleti a odstínů vlasů.

Blondýnkám je optimální vybírat teplé hnědé odstíny. K černovláskám jsou spíše tmavě hnědé čokoládové odstíny, a to světlé i tmavé barvy. Nikdy nevolíme čistě černou barvu, jelikož ta po určité době dostává modrofialový nádech a vypadá velmi tvrdě. Pro rusovlásky jsou nejoptimálnější barvy hnědošedé, no a hnědovlásky si mohou zvolit jakoukoliv barvu tónovanou do hněda. Při aplikaci barvy je třeba mít na zřeteli, že jeden až dva týdny bude barva výraznější. Čerstvé tetování vytvoří na povrchu jemný stroupek, který si po vyloupnutí "vezme" 40-50% sytosti barev. Velmi často bývá obočí asymetrické a úkolem specialisty je vytvořit co nejideálnější tvar maximálně shodný na obou stranách.

Dvě technicky tetování

Často dokreslují hlavně periferní okraje obočí, které tam chybí, přičemž není nutno odstraňovat všechny původní chloupky. To proto, aby obočí nezměnilo svůj přirozený vzhled.

Technika "vlásky"

Po linii obočí se prokreslují tenké čárky, které napodobují obočí tak, aby výsledek působil maximálně přirozeně. Tato technika se nejčastěji hodí pro ty, kteří si chtějí zachovat husté obočí. Po aplikaci make-upu je zarudnutí pokožky minimální a většinou ani neotéká.

Permanentní make-up obočí vydrží dva až tři roky. Dopřejte si svůj život krásný a pohodlný.